Денеска четири средби во Лигата на шампионите

16.11.2019 11:50
73395315_10156931349558666_1802874133801861120_o

Денеска на програмата се четири средби од осмото коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Во една од нив Вардар ќе се бори за нови бодови против Киелце.

.

Распоред:

16.00 ч.:  Чеховски Медведи – ГОГ  (Д)

17.30 ч.:  Веспрем – Мешков Брест  (Б)

18.00 ч.:  Киелце – Вардар  (Б)

20.00 ч.:  Барселона – Алборг  (А)

Претходно играа:

Татран Прешов – Спортинг Лисабон  (Ц)  22:37 (10:16)

Кристијанштад – Динамо Букурешт  (Д)  29:29 (16:17)

Порто – Кил  (Б)  29:30 (16:14)

ППД Загреб – Цеље ПЛ  (А)  27:31 (11:14)

Утре ќе играат:

17.00 ч.:  ПСЖ – Фленсбург  (А)

17.00 ч.:  Еурофарм Работник – Савехоф  (Д)

18.00 ч.:  Кокс – Бидасоа Ирун  (Ц)

19.00 ч.:  Елверум – Пик Сегед  (А)

19.00 ч.:  Монпелје – Мотор Запорожје  (Б)

19.00 ч.:  Кадетен Шафхаузен – Висла Плоцк  (Д)

Прочитано 23 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


4 − = 2