Денеска и утре се игра осминафиналето на македонскиот Куп

23.02.2019 10:36
_DSC0021_resize

Овој викенд се игра осминафиналната фаза во македонскиот национален Куп. Во ова фаза Металург е слободен, но обврски има нашиот Металург 2.

Се играат четири групи, а во четвртфиналето место ќе обезбедат само победниците.

.

Распоред:

Група 1.

Групно полуфинале:

23.02.2019 г., 12.00 ч.:  Весна Акумулатори – МРК Куманово

23.02.2019 г., 18.30 ч.:  Македонија ЃП – Металург 2

Финале:  недела, 24 февруари

Група 2:

Групно полуфинале:

23.02.2019 г., 13.00 ч.:  Работнички – Ринија М

23.02.2019 г., 18.00 ч.:  Аеродром – Јуниор Кисела Вода

Финале:  недела, 24 февруари

Група 3:

Групно полуфинале:

23.02.2019 г., 11.00 ч.:  Партизан – Младост Богданци

23.02.2019 г., 13.00 ч.:  ГРК Тиквеш 2014 – Преспа 2015

Финале:  недела, 24 февруари

Група 4:

Групно полуфинале:

23.02.2019 г., 11.00 ч.:  Младост 09 – Астраион

23.02.2019 г., 13.00 ч.:  Текстилец – Вардар Неготино

Финале:  недела, 24 февруари

Прочитано 269 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


5 − = 2