Денеска на ЕП 2020 се одиграни 3 средби од главната фаза. Резултати

17.01.2020 22:44

На ЕП во Австрија, Норвешка и Шведска денеска се одиграни три средби од групата II.

Селекцијата на Португалија ја декласираше Шведска, Словенија го надигра Исланд, а Норвешка ја совлада Унгарија.

.

Резултати:

Словенија – Исланд  30:27 (15:14)

Норвешка – Унгарија  36:29 (20:12)

Португалија – Шведска  35:25 (15:12)

Прочитано 257 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


5 + = 14