Денеска пет натпревари во Лигата на шампионите

29.09.2018 15:27
13483386_10153838190478666_1771712251062790540_o_resize-610x4061-610x406-610x406

Со денешните пет натпревари, продолжува третото коло на Лигата на шампионите.

Два од нив се играат во рамките на нашата “Ц“ група, а во нив Чеховски Медведи ќе го пречека Бешикташ, а Спортинг ќе го нагости тимот на Силкеборг.

.

Денеска:

29.09.2018 г. 16.00 ч.:  Чеховски Медведи – Бешикташ  (Ц)

29.09.2018 г. 17.30 ч.:  Веспрем – Вардар  (А)

29.09.2018 г. 18.30 ч.:  Спортинг – Силкеборг  (Ц)

29.09.2018 г. 19.30 ч.:  Кристијанштад – Барселона  (А)

29.09.2018 г. 20.00 ч.:  ППД Загреб – ПСЖ  (Б)

Претходно:

Р.Н.Левен – Мешков Брест  (А)   33:27 (18:13)

Динамо Букурешт – Вакер Тун  (Д)   35:34 (19:14)

Висла Плоцк – Кокс  (Д)   34:18 (16:10)

Утре играат:

30.09.2018 г. 17.00 ч.:  Нант – Скјерн  (Б)

30.09.2018 г. 17.00 ч.:  Цеље ПЛ – Фленсбург  (Б)

30.09.2018 г. 17.00 ч.:  Металург – Татран Прешов  (Ц)

30.09.2018 г. 18.00 ч.:  Мотор Запорожје – Пик Сегед  (Б)

30.09.2018 г. 18.10 ч.:  Елверум – Адемар Леон  (Д)

30.09.2018 г. 19.30 ч.:  Монпелје – Киелце  (А)

Прочитано 102 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


2 + = 3