Денеска почна 12. коло на Лигата на шампионите. Распоред и сатница

13.02.2020 00:14
1780254_10152908930593666_1142589080112651628_o_resize

Со денешната средба меѓу екипите на Кил и на Веспрем, почна 12. коло на групната фаза на Лигата на шампионите во групите “А“ и “Б“.

Со денешната победа Кил обезбеди директен пласман во четврт-финалето на Лигата на шампионите.

.

Распоред и сатница:

12.02.2020 г., 19.00 ч.:  Кил- Веспрем  (Б)  29:28 (15:15)

15.02.2020 г., 15.00 ч.:  Киелце – Порто  (Б)

15.02.2020 г., 17.15 ч.:  Монпелје – Мешков Брест  (Б)

15.02.2020 г., 17.30 ч.:  Вардар – Мотор Запорожје  (Б)

15.02.2020 г., 17.30 ч.:  Елверум – Фленсбург  (А)

15.02.2020 г., 20.00 ч.:  Барселона – ППД Загреб  (А)

16.02.2020 г., 16.50 ч.:  Алборг – Цеље ПЛ  (А)

16.02.2020 г., 17.00 ч.:  Пик Сегед – ПСЖ  (А)

Прочитано 442 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


7 − 3 =