Денеска почнува 2. коло на СП во Германија и во Данска. Распоред

12.01.2019 11:58
imago35093369h-logo

Со денешните шест средби, почнува второто коло на СП во Германија и во Данска. Денеска на паркет ќе се појават репрезентациите од групите “А“ и “Ц“, додека преостанатите, меѓу кои и Македонија, своите натпревари ќе ги одиграат утре.

.

Распоред на второто коло:

Група “А“:

12 јануари, 15.30 часот:  Русија – Кореја

12 јануари, 18.15 часот:  Германија – Бразил

12 јануари, 20.30 часот:  Франција – Србија

Група “Ц“:

12 јануари, 15.00 часот:  Австрија – Чиле

12 јануари, 17.30 часот:  Норвешка – Саудиска Арабија

12 јануари, 20.15 часот:  Данска – Тунис

Група “Б“:

13 јануари, 14.00 часот:  Македонија – Бахреин

13 јануари, 16.30 часот:  Хрватска – Јапонија

13 јануари, 19.00 часот:  Шпанија – Исланд

Група “Д“:

13 јануари, 15.30 часот:  Катар – Египет

13 јануари, 18.00 часот:  Унгарија – Ангола

13 јануари, 20.30 часот:  Шведска – Аргентина

Прочитано 168 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


4 + = 8