Денеска почнува 3. коло на Лигата на шампионите. Распоред и сатница

26.09.2018 16:43
35525274_10155798289913666_1776430982233063424_o

Со денешните три средби, почнува третото коло на Лигата на шампионите. Левен се сретнува со Мешков Брест, Динамо Букурешт со Вакер Тун, а Висла Плоцк со изненадувањето од првите две кола, финскиот шампион Кокс.

Металург во третото коло е домаќин на екипата на Татран Прешов, а оваа средба, поради зафатеноста на салата “Борис Трајковски“, ќе се одигра во СЦ “Јане Сандански“, домот на РК Вардар. Средбата се игра в недела, со почеток во 17 часот.

.

Распоред и сатница:

26.09.2018 г. 19.00 ч.:  Р.Н.Левен – Мешков Брест  (А)

26.09.2018 г. 19.00 ч.:  Динамо Букурешт – Вакер Тун  (Д)

26.09.2018 г. 19.00 ч.:  Висла Плоцк – Кокс  (Д)

29.09.2018 г. 16.00 ч.:  Чеховски Медведи – Бешикташ  (Ц)

29.09.2018 г. 17.30 ч.:  Веспрем – Вардар  (А)

29.09.2018 г. 18.30 ч.:  Спортинг – Бешикташ  (Ц)

29.09.2018 г. 19.30 ч.:  Кристијанштад – Барселона  (А)

29.09.2018 г. 20.00 ч.:  ППД Загреб – ПСЖ  (Б)

30.09.2018 г. 17.00 ч.:  Нант – Скјерн  (Б)

30.09.2018 г. 17.00 ч.:  Цеље ПЛ – Фленсбург  (Б)

30.09.2018 г. 17.00 ч.:  Металург – Татран Прешов  (Ц)

30.09.2018 г. 18.00 ч.:  Мотор Запорожје – Пик Сегед  (Б)

30.09.2018 г. 18.10 ч.:  Елверум – Адемар Леон  (Д)

30.09.2018 г. 19.30 ч.:  Монпелје – Киелце  (А)

Прочитано 100 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


8 + = 17