Денеска почнува 5. коло на Лигата на шампионите. Распоред и сатница

10.10.2018 18:13
35525274_10155798289913666_1776430982233063424_o

Денеска се игра еден натпревар, со кој почнува петтото коло на Лигата на шампионите. Екипата на Филип Талески, Р.Н.Левен, ќе се обиде да го заборави поразот од Вардар во претходното коло и да освои нови бодови.

Металург и во ова коло гостува, овој пат во Чехово, кај екипата на Чеховски Медведи. Средбата се игра в сабота, со почеток во 15 часот по македонско време.

.

10.10.2018 г., 19.00 ч..:  Р.Н.Левен – Кристијанштад  (А)

13.10.2018 г., 15.00 ч..:  Чеховски Медведи – Металург  (Ц)

13.10.2018 г., 16.00 ч..:  Бешикташ – Силкеборг  (Ц)

13.10.2018 г., 17.00 ч..:  Мешков Брест – Барселона  (А)

13.10.2018 г., 17.30 ч..:  Монпелје – Веспрем  (А)

13.10.2018 г., 17.30 ч..:  Вакер Тун – Адемар Леон  (Д)

13.10.2018 г., 18.00 ч..:  Татран Прешов – Спортинг Лисабон  (Ц)

14.10.2018 г., 16.50 ч..:  Скјерн – ПСЖ  (Б)

14.10.2018 г., 17.00 ч..:  Пик Сегед – Фленсбург  (Б)

14.10.2018 г., 17.00 ч..:  Киелце – Вардар  (А)

14.10.2018 г., 18.00 ч..:  Мотор Запорожје – ППД Загреб  (Б)

14.10.2018 г., 18.10 ч..:  Елверум – Кокс  (Д)

14.10.2018 г., 19.00 ч..:  Нант – Цеље ПЛ  (Б)

14.10.2018 г., 21.00 ч..:  Динамо Букурешт – Висла Плоцк  (Д)

Прочитано 211 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


7 − = 6