Денеска почнува деветтото коло на Лигата на шампионите. Распоред и сатница

21.11.2018 14:23
35525274_10155798289913666_1776430982233063424_o1-610x431

Со денешните две пресметки почнува деветтото коло на групната фаза на Лигата на шампионите.

Во ова коло, Металург дома ја пречекува на екипата на Сикеборг, во средба која ќе се одигра в сабота, со почеток во 17.30 часот.

.

Распоред и сатница на 9. коло:

21.11.2018 г., 19.00 ч.:  Р.Н.Левен – Веспрем  (А)

21.11.2018 г., 19.30 ч.:  Динамо Букурешт – Кокс  (Ц)

24.11.2018 г., 16.00 ч.:  Висла Плоцк – Адемар Леон  (Д)

24.11.2018 г., 16.00 ч.:  Чеховски Медведи – Татран Прешов  (Ц)

24.11.2018 г., 17.00 ч.:  Мешков Брест – Вардар  (А)

24.11.2018 г., 17.30 ч.:  Пик Сегед – ПСЖ  (Б)

24.11.2018 г., 17.30 ч.:  Металург – Силкеборг  (Ц)

24.11.2018 г., 18.00 ч.:  Киелце – Барселона  (А)

24.11.2018 г., 18.30 ч.:  Спортинг Лисабон – Бешикташ  (Ц)

24.11.2018 г., 19.15 ч.:  ППД Загреб – Нант  (Б)

25.11.2018 г., 16.50 ч.:  Скјерн – Фленсбург  (Б)

25.11.2018 г., 17.00 ч.:  Монпелје – Кристијанштад  (А)

25.11.2018 г., 18.00 ч.:  Мотор Запорожје – Цеље ПЛ  (Б)

25.11.2018 г., 18.10 ч.:  Елверум – Вакер Тун  (Д)

Прочитано 289 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


7 − = 0