Денеска почнува осминафиналната фаза во Лигата на шампионите. Распоред и сатница

20.03.2019 14:29
1maxresdefault_resize

Со денешната средба меѓу екипите на Р.Н.Левен и на Нант почнува осминафиналната фаза во Лигата на шампионите.

.

Распоред и сатница:

20 март 2019 г., 19.00 ч.:  Р.Н.Левен – Нант     (реванш на 30 март)

23 март 2019 г., 18.30 ч.:  Мотор Запорожје – Киелце     (реванш на 30 март)

23 март 2019 г., 20.00 ч.:  Мешков Брест – Фленсбург     (реванш на 31 март)

23 март 2019 г., 20.30 ч.:  ППД Загреб – Вардар     (реванш на 30 март)

24 март 2019 г., 16.00 ч.:  Висла Плоцк – Пик Сегед     (реванш на 31 март)

24 март 2019 г., 17.00 ч.:  Спортинг Лисабон – Веспрем     (реванш на 30 март)

Прочитано 454 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 6 = 8