Денеска почнува осмото коло на Лигата на шампионите. Распоред и сатница

14.11.2018 16:21
35525274_10155798289913666_1776430982233063424_o

Со денешните две пресметки меѓу клубовите од Франција и од Германија, почнува осмото коло на групната фаза на Лигата на шампионите.

Во ова коло, Металург и гостува на екипата на Бешикташ во средба која ќе се одигра в сабота, со почеток во 16 часот.

.

Распоред и сатница на 8. коло:

14.11.2018 г., 18.45 ч.:  Фленсбург – ПСЖ  (Б)

14.11.2018 г., 20.45 ч.:  Монпелје – Р.Н.Левен  (А)

15.11.2018 г., 20.00 ч.:  Вакер Тун – Висла Плоцк  (Д)

17.11.2018 г., 16.00 ч.:  Бешикташ – Металург  (Ц)

17.11.2018 г., 17.30 ч.:  Веспрем – Кристијанштад  (А)

17.11.2018 г., 18.00 ч.:  Киелце – Мешков Брест  (А)

17.11.2018 г., 18.30 ч.:  Спортинг – Чеховски Медведи  (Ц)

17.11.2018 г., 19.00 ч.:  Барселона – Вардар  (А)

17.11.2018 г., 19.30 ч.:   Адемар Леон – Кокс  (Д)

18.11.2018 г., 13.30 ч.:  Силкеборг – Татран Прешов  (Ц)

18.11.2018 г., 17.00 ч.:  Цеље ПЛ – ППД Загреб  (Б)

18.11.2018 г., 17.00 ч.:  Нант – Мотор Запорожје  (Б)

18.11.2018 г., 17.00 ч.:  Пик Сегед – Скјерн  (Б)

18.11.2018 г., 18.10 ч.:  Елверум – Динамо Букурешт  (Д)

Прочитано 288 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


8 − = 7