Топ Вести

Денеска почнува решавачкиот втор круг од бараж-пресметките за пласман на СП 2019

12.06.2018 15:09
0_GER_DEN_2019_logo_600x400_resize

Денеска веќе е одиграна една средба од вториот круг на бараж-пресметките за пласман на СП во Германија и во Данска. Селекцијата на Русија не ја повтори грешката од првата средба и високо ја совлада Чешка, со резултат 29:21 (14:11), па стана прва која обезбеди пласман на СП преку бараж-дуелите.

.

Распоред:

Бараж-двојки 1 натпревар 2 натпревар
Литванија – Исланд 27:27 (10:13) 13.06.2018 г., 20.00 ч.
Чешка – Русија 27:26 (12:17) 29:21 (14:11)
Словенија – Унгарија 24:29 (14:13) 13.06.2018 г., 19.00 ч.
Холандија – Шведска 25:24 (13:12) 13.06.2018 г., 19.15 ч.
Норвешка – Швајцарија 32:26 (19:11) 12.06.2018 г., 18.15 ч.
Хрватска – Црна Гора 32:19 (17.10) 14.06.2018 г., 20.00 ч.
Србија – Португалија 28:21 (14:10) 14.06.2018 г., 21.00 ч.
Белорусија – Австрија 28:28 (15:15) 13.06.2018 г., 20.15 ч.
Македонија – Романија 32:24 (15:10) 13.06.2018 г., 17.30 ч.
Прочитано 73 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


7 − = 2