Денеска се игра комплетното последно коло од квалификациите за ЕП 2020

16.06.2019 12:06
1

За да се избегнат евентуалните калкулации, ЕХФ реши комплетното последно коло од квалификациите за ЕП 2020 да се одиграат во еден ден (денеска) и сите со почеток во исто време (18 часот).

.

Распоред:

Група 1:

Полска – Израел

Германија – Косово

Група 2:

Србија – Швајварија

Хрватска – Белгија

Група 3:

Македонија – Грција

Исланд – Турција

Група 4:

Холандија – Летонија

Словенија – Естонија

Група 5:

Чешка – БиХ

Белорусија – Финска

Група 6:

Португалија – Литванија

Франција – Португалија

Група 7:

Унгарија – Италија

Русија – Словакија

Група 8:

Црна Гора – Украина

Данска – Фарски Острови

Прочитано 131 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


6 + 5 =