Денеска се играат четири средби во Лигата на шампионите

08.02.2020 15:49

Денеска продолжуваат возбудувањата во Лигата на шампионите. На програмата се четири средби во групите „А“ и „Б“.

Македонскиот шампион, Вардар, својата средба од ова 11. коло ја одигра на 5. февруари, кога загуби на гостувањето кај Кил, со резултат 23:34 (14:18).

.

Распоред:

08.02.2020 г., 15.00 ч.:  Порто – Веспрем  (Б)

08.02.2020 г., 17.15 ч.:  Монпелје – Киелце  (Б)

08.02.2020 г., 18.00 ч.:  Пик Сегед – Алборг  (А)

08.02.2020 г., 18.00 ч.:  ППД Загреб – Фленсбург  (А)

Прочитано 131 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 7 = 14