Денеска се играат првите натпревари од 2. квалификациско коло на Лига Европа

22.09.2020 10:47
ehfel_meta-image1200x1200-002-610x320

Денеска во Лига Европа ќе се одиграат првите натпревари од второто квалификациско коло, последно пред групната фаза.

За нас централен настан е мечот со швајцарската екипа Криенс, кој ќе се одигра во СЦ “Јане Сандански“, со почеток во 20.45 часот.

.

Распоред на натпреварите:

18.45 часот:   Азоти Пулави – Кристијанштад

18.45 часот:   Бјерингбо Силкеборг – ЦСКА Москва

18.45 часот:   Констанца – Спортинг Лисабон

18.45 часот:   Ѓунѓеш – Фуксе Берлин

18.45 часот:   ГОГ – Винтертур

18.45 часот:   Холстебро – РНЛ

18.45 часот:   Скјерн – Монпеље

20.15 часот:   Бидасоа Ирун – Нексе

20.45 часот:   Металург – Криенс Луцерн

20.45 часот:   Потаиса Турда – Феникс Тулуз

20.45 часот:   Бенидорм – Фиверс

Екипите на Тримо Требиње и на Балатонфуред ќе одиграат само еден натпревар и тоа на 29 септември во Словенија.

Прочитано 213 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 2 = 2