Денеска заврши групната фаза на мини-лигата на Металург. Конечни табели

05.05.2018 15:39
_DSC0642_resize

Познати се и последните пет резултати од одложените средби во групната фаза на мини-лигата на Металург, со што е означен и крајот на оваа фаза.

.

Резултати:

РЖ Институт – Репро 21   Машки 2006/7   17:15 (8:6)

Ре Медика – РЖ Институт   Машки 2006/7   21:14 910:7)

Весна – Маја   Женски 2008 и помали   2:6 (1:3)

ПГО – РК Металург  Машки 2004/5   16:15 (8:7)

Стоби – Нова Македонија   Женски 2004/5   10:0 (10:0)

.

Во пресрет на завршниот фајналфор-турнир, да ги погледнеме и конечните табели од групната фаза.

.

Машки 2006/7:

На фајналфор-турнирот ќе настапат екипите на Макстил од Скопје, на тренерот Габриела Миленковска, и екипата на Сани 14 од Охрид, на тренерот Сани Џамтоска, но победник во групниот дел е екипата на Макстил, која во директен дуел ја совлада екипата на Сани 14.

Конечна табела:

Мес. Екипа Нат. Поб. Пор. Нер. Д.Гол П.Гол Г.Раз. Бод
01. Макстил 9 8 1 0 165 65 100 24
02. Сани 14 9 8 1 0 189 80 109 24
03. Кемпа 9 7 2 0 140 72 68 21
04. Ре Медика 9 6 2 1 176 115 51 19
05. Хандбал Старс 9 4 4 1 113 120 -7 12
06. РЖ Институт 9 3 6 0 77 149  -72 9
07. РШ Макалоски 9 2 5 2 76 139 – 63 8
08. Репро 21 9 2 6 1 98 144 – 46 7
09. Рено 9 1 6 2 80 129 – 49 5
10. Бетон 9 0 8 1 42 143 – 101 1

.

Женски 2006/7:

На фајналфор-турнирот се пласираа екипите на ЖРК Металург од Скопје, на тренерот Даниела Тасеска, и екипата на Сани 14 од Охрид, на тренерот Сани Џамтоска.

Конечна табела:

Мес. Екипа Нат. Поб. Пор. Нер. Д.Гол П.Гол Г.Раз. Бод
01. ЖРК Металург 4 4 0 0 45 15 30 12
02. Сани 14 4 3 1 0 47 29 18 9
03. Колибри 4 2 2 0 48 32 16 6
04. Хандбал Старс 4 1 3 0 26 37 – 11 3
05. Хотел Бетон 4 0 4 0 19 72 – 53 0

.

Машки 2008 и помали:

Кај машките во генерација 2008 и помлади не е предвиден фајналфор. Шампион за 2018 година е екипата на Дуферко од Скопје, на тренерот Тања Димитриоска, второто место го освои екипата на Сани 14 од Охрид, на тренерот Сани Џамтоска, додека на третото место се пласираше екипата на Репро 1 од Скопје, на тренерот Даниела Тасеска.

Честитки за сите учесници, а посебно за момчињата од трите првопласирани екипи.

Конечна табела:

Мес. Екипа Нат. Поб. Пор. Нер. Д.Гол П.Гол Г.Раз. Бод
01. Дуферко 6 6 0 0 138 35 103 18
02. Сани 14 6 5 1 0 86 42 44 15
03. Репро 1 6 4 2 0 72 53 19 12
04. Металург Ј. 6 2 3 1 38 68 -30 7
05. Хандбал Старс 6 1 3 2 39 63 – 24 5
06. Факом 6 1 4 1 27 73 – 46 4
07. Кадети М. 6 0 6 0 26 92 – 66 0

.

Женски 2008 и помали:

Победникот кај девојчињата во генерација 2008 и помали и шампион за 2018 година е екипата на Хандбал Старс од Кичево, на тренерите Вања Бошковиќ и Дијана Митановска-Илијоска. Хандбал Старс собра ист број бодови со екипата Ревита од Скопје, на тренерот Тања Димитриоска, но има подобар скор во двете меѓусебни средби. Хандбал Старс загуби од Ревита со резултат 3:4, но денеска победи со резултат 8:6. Трета е екипата на Маја на тренерот Даниела Тасеска.

Честитки за учесниците, а посебно за трите првопласирани екипи.

Конечна табела:

Мес. Екипа Нат. Поб. Пор. Нер. Д.Гол П.Гол Г.Раз. Бод
01. Хандбал Старс 6 5 1 0 41 13 28 15
02. Ревита 6 5 1 0 51 25 26 15
03. Маја 6 2 4 0 33 34 -1 6
04. Весна 6 0 6 0 5 58 -53 0

.

Машки 2004/5:

Кај машките во генерација 2004/5 во фајналфорот се пласираа екипите на Сани 14 од Охрид, на тренерот Сани Џамтоска, и на ПГО од Скопје, на тренерот Габриела Миленковска.

Конечна табела:

Мес. Екипа Нат. Поб. Пор. Нер. Д.Гол П.Гол Г.Раз. Бод
01. Сани 14 4 3 0 1 55 31 24 10
02. ПГО 4 1 1 2 49 56 -7 5
03. РК Металург 4 0 3 1 31 48 – 17 1

.

Женски 2004/5:

Од оваа генерација на фајналфор-турнирот ќе настапат екипите на Сани 14 од Охрид, на тренерот Сани Џамтоска, и екипата на РК Макалоски од Прилеп, на тренерот Гоце Макалоски.

Конечна табела:

Мес. Екипа Нат. Поб. Пор. Нер. Д.Гол П.Гол Г.Раз. Бод
01. Сани 14 4 4 0 0 64 14 50 12
02. РШ Макалоски 4 3 1 0 50 19 31 9
03. Стоби 4 2 2 0 20 28 -8 6
04. Н.Македонија 4 1 3 0 17 38 – 21 3
05. Хандбал Старс 4 0 4 0 10 62 – 52 0

.

Датумот на одржување на фајналфор-турнирите ќе биде дополнително соопштен.

Прочитано 134 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


6 + = 13