Димитриоски: И покрај сите проблеми, Металург одигра добар натпревар

20.02.2021 22:13
20210220_193835_resize

Тренерот на Металург, на прес-конференцијата по средбата, беше задоволен од играта на своите ракометари, но имаше и замерка за играта во одбраната.

Оливер Димитриоски: “Најпрво честитки за екипата на Чеховски Медведи. Што се однесува на нас, во нападот бевме поквалитетни во однос на првиот натпревар со истиот противник, но во одбраната потфрливме, бевме лоши. Во еден период од средбата ја подобривме играта, но тоа не беше доволно. Се гледа дека ни недостигаат сите ракометари за да можеме квалитетено да одговориме. Хорват вчера излезе од карантин и поради тоа не беше дел од тимот за денешниот меч. Не сакав да ризикувам, бидејќи ќе ни биде потребен за натпреварите во домашното првенство“.

Даниел Ѓорѓески: “И покрај сите проблеми кои ги имавме, собравме сили да одиграме добар натпревар. Малку потфрливме во одбраната, примивме многу голови на домашен терен. Но, тоа е што е, не сме комплетни, ни фалеа играчи. Можеби, да беа сите, резултатот ќе беше поинаков“.

Прочитано 141 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


6 − = 4