ДОДЕКА МЕТАЛУРГ ИГРАШЕ СО Н.Р.КИНА, АРАМИИ НИ ГИ “ОЧИСТИЈА“ СОБИТЕ

25.08.2012 17:56
IHC_logo_turnira_Ngd-Cttnv

Непријатен инцидент се случи на самиот крај од турнирот во Новиград. Додека Металург ја играше средбата со селекцијата на Кина, крадци влегоа во хотелските собите на директорот Левче Китевски и тренерот Лино Червар. Направена е голема материјална штета, а мораше да интервенира и хрватската полиција. Металург е во постојан контакт со организаторот на турнирот и во исчекување сме на нови информации околу овој крајно непријатен настан.

Прочитано 1.178 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 5 = 4