Две екипи на Металург ќе настапат на меѓународниот турнир во организација на КЛ7

18.01.2020 15:06
kl-7-turnir-960x640

Ракометниот клуб КЛ7, од 24 до 26 јануари 2020 година, ќе биде организатор и домаќин на меѓународен ракометен турнир за млади категории „КЛ7 2020″.

На турнирот ќе учествуаат 8 екипи од 5 ракометни клубови од Македонија и од странство: РК Металург, РК Вардар, РК Еурофарм Пелистер и вице шампионот на Унгарија РК Пик Сегед.

Екипите ќе бидат поделени во две категории и тоа 2002 и помлади и 2004 и помлади.

.

Во првата категорија (2002 и помали) ќе се натпреваруваат: 

–          Ракометен клуб КЛ7,

–          Пик Сегед,

–          Ракометен клуб Еурофарм Пелистер,

–          Ракометен клуб Металург.

Во втората категорија (2004 и помали) ќе се натпреваруваат: 

–          Ракометен клуб КЛ7,

–          Пик Сегед,

–          Ракометен клуб Металург,

–          Ракометен клуб Вардар.

Прочитано 131 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


4 + = 12