Двојниот цепелин на Лазаров и на Георгиевски, со кој им “го земаа паметот“ на Грците

16.06.2019 21:22
2016.01.17 Krakow Cracow
Pilka reczna EHF Euro 2016 Mistrzostwa Europy w pilce recznej mezczyzn Grupa A Polska - Macedonia N/Z Kiril Lazarov radosc
Foto Norbert Barczyk / Pressfocus

2016.01.17 Krakow Cracow
Handball EHF Mens Euro Poland 2016 Poland - Fyr Macedonia N/Z Kiril Lazarov radosc
Foto Norbert Barczyk / Pressfocus

Откако ја осигураа победата против Грција, македонските репрезентативци си дозволија и атракции во нашиот напад. Секако, најубавиот момент на средбата беше двојниот цепелин во изведба на Лазаров и на Георгиевски.

Погледнете ја оваа феноменална завршница.

 

Прочитано 2.082 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 2 = 7