ЏУКИЌ: ОЧЕКУВАМ МЕТАЛУРГ ДА СЕ ЗАСИЛИ ДО ФЕВРУАРИ

18.12.2014 00:43

za tekst

По натпреварот со Раднички, изјава за СЕХА Тв даде нашиот Дарко Џукиќ.

“Секоја чест на Раднички. Јас искрено не очекував ваков исход, дека ќе загубиме. Ние дојдоме во еден ослабен состав, без тројца ракометари од првиот состав. Секако, не сакам да барам алиби, бидејки Раднички заслужено победи. Сите очекуваат нашата ситуацијата да се реши, мислам дека сѐ се движи во таа насока и очекувам дека од 1 февруари ќе го почнеме првенството во комплетен состав и со значајни засилувања“, вели Џукиќ.

Прочитано 3.730 пати

(2) Коментари

  1. epa dobro veli i misli djukic, ama dajte vie oficijalen stav soopstenie ke ne bide ili ne mu fali mnou na ovoj klub na igracki plan eden dobar golman i plus 2 3 igraci na bekovski linii

  2. Од негова уста во Минчови уши.

Напишете коментар


9 − 1 =