ЕХФ Купот ги доби двојките за првото коло

16.07.2019 15:36
640

Денеска е извлечена ждрепката за двојките во првото коло на ова натпреварување.

Металург во ова натпреварување ќе стартува од третото коло и своите противници ќе ги добие на 15 октомври.

Македонија во ова натпреварување има уште две екипи – Пелистер и Бутел. Двете екипи ќе се вклучат во второто коло и веќе можат да се насетат нивните идни противници. Пелистер ќе игра со победникот од дуелот меѓу косовска Беса и швајцарскиот Винтертур. Бутел, пак, ќе игра со победникот од дуелот меѓу украински Запорожје и британски Лондон.

Прочитано 98 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


2 + 4 =