Топ Вести

ЕХФ-шампионат во Грузија: Неверојатниот Цховребадзе и даде на Белорусија 20 гола

11.08.2018 23:54
GEO9BLR

Неверојатен ден имаше десниот бек на кадетската репрезентација на Грузија, Гиорги Цховребадзе, кој на средбата со Белорусија, од второто коло на ЕХФ-шампионатот во Грузија, постигна несекојдневни 20 гола. Овој подвиг го исфрли Цховребадзе на врвот на листата на стрелците, со 27 постигнати гола, и е пред нашиот Ненад Костески, кој е втор, со 20 постигнати гола, а трет е Зендер Самуел од Швајцарија, со 19 гола.

Прочитано 144 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 1 = 5