ЕХФ СНИМАШЕ ВО “АВТОКОМАНДА“

17.09.2013 14:16
DSC_0353_resize

za tekst

Денеска е реализиран проектот на ЕХФ, која испрати свој камерман за да сними видео-сторија за нашиот клуб. Во фокусот на вниманието беа моменти од нашиот утрински тренинг, но и интервјуата со Павел Атман и со Лино Червар. Проектот ќе заврши во текот на попладневните часови, со видео-интервјуто на Ренато Вугринец.

Сето тоа изгледаше вака:

Во “Автокоманда денеска снимаше и екипа на Алфа-телевизија.

Прочитано 2.267 пати

(1) Коментар

  1. nemam zborovi, samo taka neka prodolzat site rakometni ekipi vo makedonija, i site neka izvlecat pozitivna energija od Metalurg I Vardar. Golema blagodarnost do niv i cela Makedonija. Ke gi podrzuvame sekogas. pozdrav

Напишете коментар


+ 8 = 15