ФАЈНАЛФОРОТ ВО КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА ЌЕ СЕ ОДРЖИ ПРЕД ВИКЕНДОТ И ВО ДВЕ САЛИ

11.05.2015 18:02
MJI_411_resize_resize-610x218_resize

za tekst

Одредени се конечните термини за одигрувањето на завршните турнири во Купот на Македонија во машка и во женска конкуренција.

Термините не се истите што беа проектирани претходно, кога се споменуваа 16 и 17 мај како денови за одигрување на овие турнири. Исто така, наместо во една сала, овие турнири ќе се играат во две, СРЦ “Кале“ и СА “Јане Сандански“.

Фајналфор во Купот на Македонија за мажи:

Полуфинале:

14.05.2015 г. (в четврток), 17.00 часот, СРЦ “Кале“:   Пролет – Металург

Судии: Митревски Димитар и Тодоровски Благојче од Битола.

Делегати: Металари Камер од Скопје и Василев Јован од Битола.

 

14.05.2015 г. (в четврток), 19.30 часот, СРЦ “Кале“:   Вардар – Зомимак М

Судии: Дејан и Димитар Георгиевски од Скопје.

Делегати: Начевски Драган и Папуџиев Драги од Скопје.

 

Финале:

16.05.2015 г. (в сабота), 18.30 часот, СА “Јане Сандански“ (голема сала)

Судии: Начевски Ѓорѓи и Николов Славе од Скопје.

Делегати: Камишевски Душко и Николовски Аце од Скопје.

———————————————————————————————————————————————————————————————————-

Фајналфор во Купот на Македонија за жени:

Полуфинале:

15.05.2015 г. (в петок), 17.00 часот, СРЦ “Кале“:   Пелистер – ЖРК Металург

Судии: Металари Исмаил и Николовски Ненад од Скопје.

Делегати: Чавдаров Васе од Богданци.

 

15.05.2015 г. (в петок), 19.30 часот, СРЦ “Кале“:   Вардар – Вардар СЦБТ

Судии: Илиева Марија и Карбеска Силвана од Скопје.

Делегати: Петров Благој од Велес.

 

Финале:

16.05.2015 г. (в сабота), 15.00 часот, СА “Јане Сандански“ (голема сала)

Судии: Колевски Ѓоко и Кркачев Сашо од Скопје.

Делегати: Начевски Марјан и Николов Стојан од Скопје.

Прочитано 817 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


2 + 6 =