Фајналфорот во машка младинска конкуренција ќе се игра во Автокоманда

08.05.2018 15:40
_DSC0061_resize

В четврток ќе се одигра фајналфор-турнирот во машка младинска конкуренција. Организатор на младинската завршница е екипата на Металург 2 и сите натпревари ќе се играат во Автокоманда.

.

Распоред:

10.30 часот, полуфинале 1:  РК Вардар – ГРК Борец

12.30 часот, полуфинале 2:  РК Металург 2 – РШ КЛ-7

17.30 часот:  Натпревар за третото место

19.30 часот:  Финале

Прочитано 174 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


1 + = 2