ФИЛИП ХРИСТОВ ПОЛНИ 55 ГОДИНИ

02.11.2011 18:11
DSC_0226_resize

Филип Христов, потпретседател на РК Металург и директор на ЖРК Металург, денес слави јубилеј, 55 години од своето раѓање. Христов, поголемиот дел од својот живот му го посвети на Металург и продолжува секојдневно да придонесува за напредокот на нашиот клуб. Спаѓа во мала група луѓе која со години има една единствена цел и една единствена визија – голем и силен Металург. На Филип Христов, му посакуваме долг живот, добро здравје и среќа во животот. За јубилејот на Христов, честитки и до неговото семејство.

 

                                                                                      РК Металург – ЖРК Металург

 

Фото:

Прочитано 256 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


8 − 6 =