ФИЛИП МИРКУЛОВСКИ НАПОЛНИ 29 ГОДИНИ

14.09.2012 15:52
DSC_7287_resize_resize

Средниот бек на Металург, Филип Миркуловски денес полни 29 години.

Филип е еден од најомилените ракометари на нашиот клуб и не случајно се третира како наша клупска икона. На Миркуловски му посакуваме добро здравје, среќа во животот и одлична ракометна сезона.

                                                                                                 Металург

Фото:

Прочитано 322 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


6 − = 2