ФОРМИРАЊЕ НА ЈУНИОРСКА ЕКИПА

29.11.2011 01:19
DSC02984_resize_resize

Во 1974 година формирана е јуниорската екипа на Металург, под водство на Пустина Крешимир. Во таа екипа настапуваа:

Јосифовски Симе, Јосифовски Боби, Василевски Александар, Проданов Андреа, Пејковски Раде, Хаџиевски Ѓоко, Марковски Ратко, Пандов Лазо, Чокрев Ристо.

Екипата е формирана за да настапува во јуниорската лига. Инаку, овие јуниорци, година дена порано, веќе тренираат со првиот тим, а дел од нив почнаа и да настапуваат за првата екипа. Две години подоцна, јуниорската екипа станува костур на првиот тим на Металург.

Фото:

Прочитано 211 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


8 − = 5