Топ Вести

(Фото) Фриком, Европа и Млекара Битола беа спонзори на фајналфор-завршницата на мини-лигата на Академија Металург

12.06.2018 14:17
_DSC0393_resize

На паузата меѓу исцрпувачките натпревари од фајналфор-завршницата на Академија Металург, нашите млади ракометари и ракометарки имаа можност да ги пробаат производите на Фриком, Европа и Млекара Битола, кои беа дел од спонзорите на фајналфор-турнирот.

Така, Фриком донираше сладоледи од својата производствена палета, што посебно ги одушеви младите учесници на турнирот. За слатките насмевки на детските лица се погрижи македонскиот кондиторски гигант Европа, додека битолските млекари донираа пакети со најдоброто чоколадно млеко.

Од името на нашите млади ракометни таленти – би благодариме…

Прочитано 151 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


9 − = 7