(Фото) Иракли Кбилашвили му се приклучи на Металург

05.08.2019 23:26
DAR_0249_resize

Иракли Кбилашвили денеска го одработи првиот тренинг за Металург.

Грузискиот централен бек, поради административни проблеми, ги испушти првите неколку дена од подготовките, но од денеска му е целосно на располагање на тренерот Дамир Стојановиќ. Кбилашвили утре ќе замине со екипата во Копаоник, каде Металург ќе ја одработи втората фаза од подготовките.

.

Прочитано 275 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 2 = 5