(Фото) Иван Марковски го одржа првиот тренинг во Металург

24.03.2021 20:29
GIL_8906_resize

На попладневниот тренинг на Металург на ракометарите им беа претставени нашиот нов тренер Иван Марковски и новиот кондиционен тренер Златко Јанакиевски.

Марковски смета дека моменталниот пласман на екипата не одговара на квалитетот што го поседува тимот и дека ќе стори се за да го поправи впечатокот што Металург го остави со своите досегашни настапи.

Првиот тест, Металург под водство на Марковски, ќе го има веќе в сабота, кога во Автокоманда ќе гостува екипата на Еурофарм Пелистер 2, во рамките на третото коло на македонската Суперлига.

Фото:

Прочитано 759 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


8 − 7 =