(Фото) Јагањац, ти благодариме за се!

21.10.2018 01:14
MJI_2646_resize

Металург од денеска е без Халил Јагањац, кому средбата со Татран Прешов му е последна во дресот на Металург. Нашиот најдобар стрелец во последните две години заминува од Автокоманда и во следните четири години ќе го носи дресот на хрватскиот вицешампион Нексе.

Јагањац во Металург дојде во 2017 година од ПСЖ и многу брзо стана лидер во нападот на нашиот тим. Минатата сезона, со 100 постигнати голови, беше најдобар стрелец во СЕХА-лигата и еден од најдобрите во групната фаза на Лигата на шампионите. Важи за еден од најперспективните млади ракометари на светот и пред него е сјајна ракометна кариера.

Пред средбата со Татран, Јагањац доби дрес со кој Металург му се заблагодари за се, а доби и пригоден поклон од претседателката на Металург.

На Јагањац му посакуваме се најдобро, на личен и на спортски план.

Фото:

Прочитано 987 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


8 − = 4