ФОТО: ЈЕХОНА “ПОТОПЕНА“ ВО АВТОКОМАНДА

21.04.2014 17:48
DSC_0112_resize

za tekst

Денеска во “Автокоманда“ се одигра осминафиналниот натпревар од Купот на Македонија, меѓу екипите на Металург и Јехона од Гостивар. Иако настапивме без нашите ударни ракометари средбата сепак имаше крајно нерамноправен карактер. Победивме со резултат 59:13 (30:4), а најчесто головите ги постигнувавме со брзи контри на нашите ракометари.

Симпатичните гости од Гостивар беа очигледно импресионирани од средбата со четврт-финалистот на Велукс ЕХФ Лигата на шампионите, а на полувреме направија и групна фотографија со Лино Червар.

РК Металург – Јехона  59:13 (30:4)

РК Металург: Митревски, Мијатовиќ, Ојлески 9, Пецаковски 3, Георгиевски 12, Манасков 6, В.Маркоски 2, Н.Маркоски 4, Мојсоски 8, Циндриќ 5, Кеџо 2, Борозан 6 и Пешевски 2.       Седмерци: 1/2.       Исклучувања: 4 минути.

Јехона: Менга, А.Мухамед, Куртеши 2, Адис 2, Хасани 1, Сулејмани, Незири 4, Харис, Зекири 1, Мифтари, Амет, Бајрахтари 1, Џафери 1, Газмент 1 и Б.Мухамед.    Седмерци: 3/3.       Исклучувања: 0 минути.

Фото:

Прочитано 1.891 пати

(5) Коментари

  1. MOLBA DO RK METALURG ! Ve molam drug pat koga Metalurg igra natprevar vo Avtokomanda ,objavete go vremeto da znaeme ,da dojdeme i da gledame. Denes vremeto ne dozvoli prosetki ,pa ke bese idealno semejno da go proslevme natprevarot.

  2. Да не заете како завршија другите натпревари ?

  3. Ova e potop nema potreba od tolku pokazuvanje sila na vakov natprevar :) se znae koj e koj

    • Типичен наслов за такви резултати. Сигурно не е полошо од, на пример – катастрофа.

  4. dali ima video snimka objavena od ovoj natprevar i dali ke ima

Напишете коментар


1 + 2 =