Топ Вести

(Фото) Легендата на македонскиот ракомет Стојан Николов замина во пензија

23.05.2018 23:59
_DSC0068_resize

Пред средбата Металург – Еурофарм Работник, во Автокоманда се случи мала свечаност. Во заслужена пензија замина легендата на македонскиот ракомет, долгогодишниот судија и делегат Стојан Николов.

Николов доби заслужен аплауз од сите присутни во салата, а доби и повеќе подароци од РФМ, од своите колеги, но и од Металург.

На Стојан Николов му посакуваме среќни пензионерски денови и добро здравје.

.

_DSC0068_resize _DSC0074_resize _DSC0075_resize _DSC0077_resize _DSC0082_resize _DSC0087_resize _DSC0089_resize _DSC0094_resize _DSC0098_resize _DSC0099_resize _DSC0104_resize _DSC0107_resize _DSC0109_resize _DSC0117_resize _DSC0118_resize

Прочитано 188 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


3 + 9 =