ФОТО: МАСКЕНБАЛОТ, КУЛМИНАЦИЈА НА ЗАБАВАТА ВО ЛЕТНИОТ КАМП

17.06.2014 11:11
DSC_0673_resize

za tekst

Летниот камп на Металург не подразбира само макотрпно тренирање и учење на основите на ракометната игра. Летниот камп е и место каде што децата се забавуваат, другаруваат.

Карневалот дојде како кулминација на детската инвентивност и креативност, а прекрасните маски и креации ги оценуваше строгото жири составено од тренерите, кои имаа навистина тешка задача да ги одберат најдобрите. На крајот, за најдобра е избрана креацијата на Димитар Николовски и на Марко Богдановски од Скопје.

Победничка креација:

DSC_0633_resize_resize

Фото:

Прочитано 1.325 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 6 = 8