(Фото) Металург 2 ги заврши подготовките во Пампорово

19.01.2019 11:26
50705159_598101010612743_3234877717040070656_n

Екипата на Металург 2 денеска ги заврши подготовките во Пампорово, Бугарија, и се враќа во Скопје.

Нашите млади ракометари во Пампорово се подготвуваа за втората фаза од натпреварувањето во Првата ракометна лига, каде пред нив се многу тешки средби преку кои тие ќе се обидат да се вратат во македонската Суперлига. Металург 2 како второпласиран од групата 1 обезбеди настап во плејоф-групата, каде се уште и екипите на Работнички, Преспа, Тиквеш, Вардар Неготино, Македонија Ѓ.П, Јуниор КВ и Младост.

Ракометарите на Металург 2 понатамошните подготовки за втората полусезона ќе ги продолжат во Скопје, во нашата сала во Автокоманда.

Фото:

Прочитано 275 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 7 = 1