Фото: Металург го одржа својот вечерен тренинг на игралиштето кај “Женска“ плажа

11.08.2020 22:07
117756228_620246418884144_7939667701646913293_n_resize

Пред утрешниот старт на 48. издание на традиционалниот ракометен турнир во Струга, Металург го одржа својот вечерен тренинг на теренот на игралиштето „Горан Попоски-Бабец“.

Металург на овој турнир ќе настапи во групата “Б“, заедно со Еурофарм Пелистер, со Прилеп и со Струга, а веќе утре не чека дерби натпреварот во нашата група во кој противник ќе ни биде екипата на Еурофарм Пелистер.

Средбата ќе почне во 21.15 часот, а ќе може да се проследи на Спортскиот канал МТВ 3.

Фото:

Прочитано 449 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


6 − 5 =