(Фото) Металург пристигна во Струга

12.08.2017 21:55
_DSC0180_resize

Претпладне Металург ја напушти тренинг-базата во Маврово и се упати кон Струга, каде од денеска почнува 45-тото издание на традиционалниот меѓународен турнир “Струга“.

Металург во Струга пристигна околу 14 часот и се смести во хотелот “Дрим“.

Отворањето на турнирот е закажано во 18.45 часот, а денеска на програмата се две средби:

19.30 ч. – Шартр – Струга
21.15 ч. – Бешикташ – Алингсас

Металург своето учество на турнирот го почнува утре, со натпреварот против екипата на Шартр. Оваа средба се игра со почеток во 20.45 часот.

 

Фото:

Прочитано 2.139 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


3 + 2 =