ФОТО: МЕТАЛУРГ РЕЛАКСИРАНО СЕ ПОДГОТВУВА ЗА МЕЧОТ ПРОТИВ ДИНАМО МИНСК

11.02.2014 22:16
DSC_0332_resize_resize

rk-metlurg-logo_final_resize

Металург релаксирано се подготвува за натпреварот против екипата на Динамо Минск, еден од најважните мечеви во завршницата од групната фаза на Лигата на шампионите.

Металург на пат ќе замине в петок, а ќе се врати следната среда, бидејки, покрај средбата со Динамо Минск (16 февруари), планиран е и натпреварот со Брест Мешков (18 февруари), од календарот на СЕХА лигата.

Фото:

Прочитано 2.610 пати

(1) Коментар

  1. mnogu jako, vaka se jakne timskiot duh ,i so fudbal se odrzuva kondicija a istovremeno se zgolemuva bliskosta i zabavata e pointeresna

Напишете коментар


+ 1 = 8