Топ Вести

(Фото) Металург замина за Белорусија

04.09.2018 15:13

Екипата на Металург замина за Белорусија.

Металург има лет во 15 часот за Љубљана, а од таму ќе продолжи за Варшава. Последната етапа, од Варшава до Брест, Металург ќе ја мине со автобус.

Металург сабајле го одржа својот утрински тренинг со што ги комплетира подготовките за средбата со екипата на Мешков Брест, во рамките на 2. коло на СЕХА-лигата.

Средбата во Белорусија на програмата е утре, со почеток во 17.15 часот по македонско време.

.

Фото:

Прочитано 613 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


9 − 7 =