(Фото) Наш навивач од Хановер дојде во Данска да навива за Металург

07.10.2018 00:45
43312567_10214736327454615_5429815256102731776_n_resize

Наш навивач од Хановер пропатува околу 500 км за да се запознае со ракометарите на Металург и да го проследи утрешниот натпревар со Силкеборг. Во знак на признание, претседателката на Металург Зорица Блажевска му подари дрес на Металург, додека нашите играчи се потпишаа на неговиот однапред подготвен албум со фотографиите на сите наши ракометари.

Секоја чест!

Прочитано 793 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 5 = 1