Топ Вести

ФОТО: НАША ШКОЛА ОД СКОПЈЕ НА ГОСТИ КАЈ КУМАНОВСКАТА ХАЗЕНА-МЕТАЛУРГ

26.03.2015 19:06
11075611_10204457821027032_1036915259_o

za tekst

Продолжуваат спортските средби меѓу нашите школи во Македонија. Скопската школа Велкова 5 в недела гостуваше во Куманово. Домаќинот, Ракометната академија Хазена – Металург ја обезбеди салата во ОУ “Христијан Тодоровски Карпош“, каде се одиграа натпреварите меѓу двете школи. Учествуваа деца родени од 2002 до 2006 години. Резултат не се водеше, бидејќи најважни беа желбата за игра и дружењето меѓу децата.

Фото:

Прочитано 747 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


4 − 2 =