Фото: Од денеска Металург повторно тренира во Автокоманда

21.08.2018 21:36
_DSC0119_resize

По дводневен одмор, после Суперкупот на Македонија, Металург продолжи со подготовките за новата сезона. Екипата тренира во Автокоманда под раководство на својот прв тренер Данило Брестовац.

Нашите први официјални натпревари се во рамките на СЕХА-лигата, па најпрво играме со Вардар во салата “Јане Сандански“, каде домаќини ќе бидеме ние, а потоа патуваме во Брест на дуел со Мешков Брест. Овој натпревар беше закажан на 4 септември, но е презакажан и ќе се одигра на 2 септември.

Фото:

Прочитано 736 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


7 − = 3