Топ Вести

ФОТО: ПРЕСЕДАТЕЛОТ ЃОРГЕ ИВАНОВ ГИ ПОСЕТИ НАШИТЕ РЕПРЕЗЕНТАТИВЦИ

16.01.2015 00:01
MAJ_1831_resize

za tekst

Преседателот на РМ, Ѓорге Иванов денеска ги посети нашите репрезентативци во нивната резиденција на СП, хотелот “Мериот Резиденс“ во Доха. Пред заедничкиот ручек претседателот Иванов им посака на македонските ракометари добар настап и добра презентација на нашата земја.

Капитенот Кире Лазаров, од името на репрезентативците, на претседателот му подари шал со боите на Македонија и репрезентативен дрес. На крајот претседателот Иванов и македонските репрезентативци направија заедничка фотографија.

Претседателот Ѓорге Иванов вечерва беше гостин на отварањето на СП во Катар.

Фото:

Прочитано 1.231 пати

(1) Коментар

  1. Toa e golema cest pretsedatel na drzava da te poseti se nadevam deka kje bide golem stimul za makedonskite rakometari.

Напишете коментар


1 + = 5