(Фото) Свечано е отворен меѓународниот турнир “Струга 2017“

12.08.2017 22:02
_DSC0017_resize

Во Струга свечано е отворено 45-тото издание на традиционалниот меѓународен турнир “Струга“.

Веќе е одигран и првиот натпревар во кој бранителот на трофејот, францускиот Шартр високо ја совлада Струга, со резултат 34:16 (16:9). Шартр е нашиот прв противник на овој турнир, а оваа средба на програмата е утре, со почеток во 20.45 часот.

 

Фото:

Прочитано 2.844 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


2 + 7 =