Фото вест: Серафимов и Томовски во посета на основно училиште во Центар

29.01.2018 15:16
27395025_10213003360731530_1794183266_n_resize

Мартин Томовски и Мартин Серафимов, талентираните млади ракометари на Металург и идни репрезентативци на Македонија, на покана на учениците беа гости на осмоодделенците од ОУ “Димитар Миладинов“ во општина Центар.

Гостуваа на часот по француски јазик, се дружеа со учениците и одговараа на бројните прашања.

.

Фото:

 

Прочитано 1.165 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


4 + = 13