ФОТО ВЕСТ: ВЕСПРЕМ НА ПАТ ЗА СКОПЈЕ

30.01.2014 10:56
1175171_10152095333133046_381194009_n_resize

rk-metlurg-logo_final_resize3

Екипата на Веспрем е на пат за Скопје. Вечерва, во 19 часот, Унгарците ќе одржат тренинг во салата “Автокоманда“.

Натпреварот Металург – Веспрем се игра в сабота, во 19 часот. Влезниците се веќе во продажба, а можат да се набават на касата во салата “Автокоманда“. Цената е 100 денари.

Фото:

 

Во меѓувреме ракометарите на Веспрем пристигнаа во Скопје и се сместија во хотелот ТЦЦ “Гранд Плаза“.

Фотографиите се преземени од официјалниот фејсбук-профил на Веспрем.

Прочитано 1.770 пати

(4) Коментари

  1. Кое е работното време на билетарата?

  2. Дали сеуште има карти? Благодарам на одговорот.

Напишете коментар


+ 4 = 6