Топ Вести

ФОТО: ВО КАВАДАРЦИ СЕ ОДРЖА ПРВИОТ МЕЃУНАРОДЕН ТУРНИР ВО ОРГАНИЗАЦИЈА НА РАКОМЕТНАТА АКАДЕМИЈА МЕТАЛУРГ – ТИКВЕШ

05.05.2014 13:55
10298762_10201642347852437_2924285051956710639_n (1)_resize

za tekst

Во организација на ракометната академија Металург – Тиквеш, вчера во спортската сала „Јасмин“ во Кавадарци, се одржа првиот меѓународен турнир во ракомет за ракометари родени 2000 и 2001 година.

Ждрепката сакаше полуфиналните натпревари да започнат со дуелот помеѓу екипите на домаќинот Металург – Тиквеш и екипата на Велес 2009, кој кавадарчани го добија со резултат 16-14, додека во второто полуфинале гостинот од Бугарија, тимот на Мастер, славеше убелива победа над тимот на Зомимак од Струмица, со резултат 16-6.

Во мечот за трето место, екипата на Велес 2009 постигна два гола повеќе од Зомимак Струмица и, со резултат 10-8, стигна до победата, додека во финалето, по долга и неизвесна борба, ракометарите на Мастер го скршија отпорот на домаќинот и да стигнаа до победата од 25-20, која им го донесе првото место.

Фото:

1969376_10201642343892338_6125891496245675273_n_resize

10169347_10201642348572455_2329958303823631551_n_resize

10171268_10201642345132369_6976432347127538604_n_resize

10171268_10201642347452427_4376162861684985267_n_resize

10171294_10201642344772360_5064994992523688055_n_resize

10247438_10201642344252347_2934634322253368844_n_resize

10298762_10201642347852437_2924285051956710639_n (1)_resize

10330223_10201642346372400_6431582924912897640_n_resize

Прочитано 969 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 4 = 5