Фотогалериија од средбата Металург – ППД Загреб

03.02.2019 17:42
DSC_0204_resize

Вчера, во рамките на 14. коло на СЕХА-лигата, Металург доживеа убедлив пораз од екипата на Загреб. Мечот, во кој  бевме недоволно концентрирани, борбени и мотивирани, го загубивме со резултат 24:36 (10:15).

Еве фотографии од овој натпревар, снимени од Дарко Андоновски од “Нова Македонија“.

.

Прочитано 234 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


7 + 5 =